Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Dom dzienny, dom nocny - streszczenie

Gdy Franz wyruszył na wojnę, chłopczyk zmarł po zjedzeniu trującego grzyba.


,,Zapach”

Podczas zimy R. – partner głównej bohaterki – miał wypadek samochodowy. Cudem ocalony uniknął śmierci. Od tej pory mężczyzna często czuł dziwny, niezidentyfikowany zapach. R. nie potrafił go nazwać, ale wyczuwał w starych przedmiotach i miejscach. Obydwoje domyślili się, że jest to zapach śmierci.


,,Monstrum”

Taki-a-Taki przybył do domu bohaterki prosząc o wodę do picia. Zauważył smoka narysowanego na ścianie domu i opowiedział o monstrum. Tajemnicza istota pojawiała się w czasach powojennych. Potwór zamieszkiwał staw, skąd wychodził nocą, by polować na kury, kaczki i gęsi. Gdy monstrum wciągnęło pod wodę kobietę, mieszkańcy postanowili je zabić. Potwór miał zginąć od kul armatnich.


,,Deszcz”

Deszcz zaczął padać w imieniny bohaterki. Od tego czasu ulewa trwała nieustannie, tak długo, aż wody wystąpiły z brzegów stawu i zalały okolicę. W tym samym czasie Marta postanowiła zrobić prawdziwą perukę dla swej sąsiadki.


,,Jasnowidz”

Lew był znajomym Marty. Jako młody mężczyzna przeżył wypadek w kopalni i cudem uniknął śmierci. Od tego czasu zainteresował się spirytyzmem i pismami jasnowidzów. Szybko nauczył się stawiać horoskopy. Po śmierci żony zyskał stałe grono klientek zainteresowanych otrzymaniem profesjonalnej wróżby. Lew doznał wizji potopu i końca świata, który przewidział na lato 1993 roku. Koniec nie nastąpił, ale od tej pory jasnowidz żył w przekonaniu, że świat jest tylko sennym złudzeniem.


,,Lipcowa pełnia”

Latem bohaterowie przyjęli pod swój dach gości, którzy chcieli obserwować pełnię księżyca. Wieczorny posiłek, wino, szelest lasu – wszystko to wzmocniło niezwykły nastrój wieczoru. Tej nocy bohaterka postanowiła spać w sadzie. Usypiała podziwiając układy gwiazd i nasłuchując odgłosów


Komentarze

    9 + 2 =